2006 ITF JUNIORS TOURNAMENT RESULT
Users can follow updated results from various tournaments in Jiro's Tennis Webboard
ITF Yonex Junior Championships 2006
Bangkok, Thailand : Junior Grade 4
Draw : 48M/32Q/24D
Site : Rama Gardens Hotel Tennis Courts, Bangkok, Thailand
03 - 09 Jul 2006

Photo Galleries >>> 1 2

QUALIFYINGBOYS MAIN DRAWGIRLS MAIN DRAW
Boys : First round

1- RAJAM Vishnu IND RAJAM vs Bye
APPANERVANDA Muddappa IND d. BALAKRISHNA Santosh IND 63 62
SUDANWA Sitaram IND d. WIJAYA Wasin THA 60 61
SAOWAKON Karanthawat THA d. VAN DE KERKHOF Jeroen Paul NED 62 64

2- MOHAMMADI Arsalan IRI MOHAMMADI vs Bye
CHANG Dong-Ha KOR d. 12 KUMAR Jagdeesan IND 60 61
PRAHMANEE Grittaboon THA d. CHAMCHUN Phakathorn THA 62 63
FUKUDA Kenji JPN d. SHETTY Rohan IND 63 76(5)

CHIMDEE Prapanpong THA vs Bye
NAMBI A.S.Aswin IND d. JIRAPOKAWIN Piyanai THA 67(5) 62 75
GAMAZOV Gania ISR d. DIWAKAR Krishik IND 61 60
WC- DAOJARATSAENGCHAI Nanthaphone THA d. SUK Will USA 63 60

WC -SUNTHORNNETR Kasidit THA vs Bye
MEHTA Ronak IND d. SKLYR Gleb ISR 76(3) 67(6) 76(5)
DELL'ORTO Dino HKG d. KAUSHIK Siddharth IND 64 62
WC- SANGSILA Polchai THA d. MORIYA Shunji JPN 61 60

IMPRAPAI Sorapon THA d. WC- BURAPHARITTA Phassawit THA 63 62
MAHATHAVORN Prach THA d. AMIR Dor ISR 64 62
URRUTIA FUENTES Laslo GER d. CHAUHAN Vikas IND 61 63
SINGH Karunuday IND d. PAKPOOMKAMOL Phaninthon THA 60 76(4)

V Sudharsan IND d. TARUWAN Kitipong THA 62 62
WU Di CHN d. SUGUMAR Prithiv IND 60 60
KOLENBERG Mark BEL d. SAITHANTHIP Suphanat THA 64 61
MATOS Ernesto VEN d. RAJPUROHIT Pushpendra IND 63 62

Second round
1- RAJAM Vishnu IND RAJAM d. APPANERVANDA Muddappa IND 61 64
SUDANWA Sitaram IND d. SAOWAKON Karanthawat THA 60 62
CHANG Dong-Ha KOR d. 2- MOHAMMADI Arsalan IRI MOHAMMADI 62 60
PRAHMANEE Grittaboon THA d. FUKUDA Kenji JPN 64 75
NAMBI A.S.Aswin IND d. CHIMDEE Prapanpong THA 64 06 75
GAMAZOV Gania ISR d. WC- DAOJARATSAENGCHAI Nanthaphone THA 61 26 61
MEHTA Ronak IND d. WC -SUNTHORNNETR Kasidit THA 64 61
DELL'ORTO Dino HKG d. WC- SANGSILA Polchai THA 62 60
MAHATHAVORN Prach THA d. IMPRAPAI Sorapon THA 76(7) 64
SINGH Karunuday IND d. URRUTIA FUENTES Laslo GER 76(6) 26 64
WU Di CHN d. V Sudharsan IND 06 62 60
KOLENBERG Mark BEL d. MATOS Ernesto VEN 64 61

Final round
SUDANWA Sitaram IND d. 1- RAJAM Vishnu IND RAJAM 36 63 61
CHANG Dong-Ha KOR d. PRAHMANEE Grittaboon THA 64 63
GAMAZOV Gania ISR d. NAMBI A.S.Aswin IND 76(5) 63
MEHTA Ronak IND d. DELL'ORTO Dino HKG 36 63 64
SINGH Karunuday IND d. MAHATHAVORN Prach THA 76(3) 76(3)
WU Di CHN d. KOLENBERG Mark BEL 60 60
---------------------------------------------------------------------------

Qualifying
Girls : First round

1-TAJIMA Anna JPN TAJIMA vs Bye
SHROFF Kyra IND d. WC- ANGKINUN Sarasjuntorn THA 60 60
RUNGTEIN Chutharat THA vs Bye
GOULIAKINA Ksenia RUS vs Bye

2- ASLAM Anoosha PAK vs Bye
MORAG Ofir ISR d. KWANPHUM Punyawee THA 62 64
SUETSUGU Mayuko JPN vs Bye
SRIBHIBHADH Amara THA vs Bye

3- LIU Meng CHN vs Bye
SCOTT Noel USA d. SAMREJ Jitsupang THA 62 63
PANTUSART Prang THA vs Bye
NAKAMURA Akiko JPN vs Bye

WONGTEANCHAI Varunya THA vs Bye
PLITEDCH Pangthan THA d. NISHII Aya JPN 62 16 60
FREDERIKA Nadia INA d. WC- CHOMSHOM Morakod THA 60 60
WC- RUNGRATTANAUBON Worawatu THA vs Bye

NELSON Tanunya THA vs Bye
SUTHIJINDAWONG Arissara THA d. MORISHITA Erina JPN 61 61
BHILARE Sayali IND d. PANJASILPA Pairin THA 64 67(4) 63
CANNIZZARO Alexandra AUS vs Bye

LU Jing-jue CHN vs Bye
LUONG GIA Phung VIE d.SUKJAN Paphawee THA 63 61
SRIVASTAVA Ashvarya IND d. THUMRONGLUCK Siraprapai THA 64 61
HAYASE Kaede JPN vs Bye

Second round
1-TAJIMA Anna JPN d. SHROFF Kyra IND 63 62
RUNGTEIN Chutharat THA d. GOULIAKINA Ksenia RUS 76(10) 46 64
MORAG Ofir ISR d. 2- ASLAM Anoosha PAK 60 62
SRIBHIBHADH Amara THA d. SUETSUGU Mayuko JPN 62 62
3- LIU Meng CHN d. SCOTT Noel USA 61 63
PANTUSART Prang THA d. NAKAMURA Akiko JPN 61 60
WONGTEANCHAI Varunya THA d. PLITEDCH Pangthan THA 63 63
FREDERIKA Nadia INA d. WC- RUNGRATTANAUBON Worawatu THA 60 60
SUTHIJINDAWONG Arissara THA d. NELSON Tanunya THA 61 62
CANNIZZARO Alexandra AUS d. BHILARE Sayali IND 62 63
LU Jing-jue CHN d. LUONG GIA Phung VIE 63 63
SRIVASTAVA Ashvarya IND d. HAYASE Kaede JPN 63 64

Final round
1-TAJIMA Anna JPN d. RUNGTEIN Chutharat THA 63 63
MORAG Ofir ISR d. SRIBHIBHADH Amara THA 60 60
3- LIU Meng CHN d. PANTUSART Prang THA 63 75
WONGTEANCHAI Varunya THA d. FREDERIKA Nadia INA 46 64 63
SUTHIJINDAWONG Arissara THA d. CANNIZZARO Alexandra AUS 76(3) 63
SRIVASTAVA Ashvarya IND d. LU Jing-jue CHN 63 60

 
since : 18 May 2003
This is my private website running information for supporting Thai players, in no way related to them and their agents.
If you have any comment / questions please contact jiro@ksc.th.com
Copyright © jirobkk 2003 - 2009. All Right Reserved.